OKLÜZYONUN TEMELİ VE OKLÜZAL PUSULA KURSU

Bu eğitim diğer tüm eğitimlerimiz icin temel oluşturmaktadır.

İletişim

Eğitim Bilgisi

Bu eğitim diğer tüm eğitimlerimiz için temel oluşturmaktadır. Tüm Oklüzyon ve fonksiyona dair bilgilerin merkezi, bu kursun teorik ve pratik konularıyla bağlantılıdır. Bu eğitimi alıp pratik uygulamanıza dahil ettiğinizde eskiye dair hataların kaynağını kolaylıkla bulacak, sistemsel sorunların kaynağına dair  fikirler üretebileceksiniz.

Çiğneme sistemini oluşturan unsurların hem kendi çalışma dinamikleri ve hem de bağlantılı oldukları diğer unsurlarla, birlikte çalışma prensiplerine odaklanıyoruz. Çiğneme sistemini ve tüm bu ilişkileri anlamak bize, daha bilinçli ve hata payı düşük restorasyonlar üretmeyi sağlar. Nedenler ve sonuçlarına dair ilişki ağı kurabilir.

Bu sebeplerden dolayı teorik olarak çiğneme sistemi anatomisine derinlemesine değiniyoruz. İş hayatımız için kolaylaştırıcı görevi gören ve çiğnemeyi en iyi şekilde taklit eden artikülatörleri ve yüzarkı kullanımının önemini ve pratiklerini ele alınıyoruz. Çiğneme fonksiyonunda en etkin ve komplike göreve sahip olan 6 numaralı dişler üzerinden waxup dizayn ile pratik yapıyoruz. Fonksiyonu anlamak için bize kolaylık sunan Oklüzal pusulanın temellerini anlamak üzerine teorik ve pratik uygulamalar yapıyoruz.

Kurs, Mdt. Zeynep Serpil Gönen tarafından verilmektedir. 

"Eğitimimiz Fethiye’de kendi eğitim merkezimizde gerçekleşecek. Eğitimin temel amacı, oklüzyon ve fonsiyon hakkında farkındalığı arttırmak; günlük iş akışında yaşanan problemler ve farkında olunmayan hatalara mercek tutarak bunların akıştan uzaklaştırılmasıdır. Bu sayede daha huzurlu ve farkındalıklı bir iş akışı hedefleniyor. Bu amaca hizmet etmesi için hekim-teknisyen aynı dili konuşmalı ve beklentilerin aynı olması gerekir. Birlikte katılmak sorunların farkedilmesi ve elimine edilmesi açısından önemlidir.

Eğitimimiz iki gündür. İlk gün çoğunlukla çiğneme sistemini ele aldığımız teorik içeriklerle geçiyor. İkinci gün ise pratik uygulama yapıyoruz. Bu uygulamalar; yüzarkı transferi,artikülatör dataları ve kişiselleştirme,oklüzyon kayıtları ve bunun artikülatöre aktarılması,oklüzyonda statik ve dinamik yükseklik alma prosedürleri ve sınır hareketlerin kontrolü (Lab ve klinik prosedürleri), üst 6 numaralı dişin statik kontakları,morfolojisi ve fonksiyon kontrolleri.

Son derece yoğun bir kurs programıdır. Otel konaklaması ücrete dahildir. Eğitim merkezimiz şehir merkezine araçla yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır. Organizasyonumuz bu transferi de içeriyor. Eğitim günü sabah 8:30 da otelden transfer aracıyla sizleri alıyor ve eğitim alanına getiriyoruz. İlk günün sonunda hep birlikte karşı köyde şirin bir restorada yemekler yiyip canlı müzik eşiliğinde eğleniyoruz. Tüm bu organizasyonlar ücrete dahildir. İkinci gün akşam 5 te eğitimimiz bitiyor ve tüm katılımcıları transfer ile merkeze bırakıyoruz. İçerikle ilgili bilgilerin detaylarına posttan ulaşabilirsiniz. Bir araya gelmeyi ve sizinle tanışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Her türlü soru ve destek için iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sevgilerimle,

Zeynep Serpil Gönen "

Siz de Geri Bildiriminizi Gönderin